Степана Бандери, 2 33028 Рiвне
РОВКП ВКГ Рівнеоблводоканал +380362400200 +380362266655 +380362267444 0 800-219-218 0 800-219-218 +380985419703 +380734872177 info@vodarivne.com
Рівненське обласне виробниче<br>комунальне підприємство<br>водопровідно-каналізаційного господарства
Рівненське обласне виробниче
комунальне підприємство
водопровідно-каналізаційного господарства
“Рівнеоблводоканал”
Прозорий тариф

Як і чому зростає тариф на воду, на «Рівнеоблводоканалі» пояснили за допомогою інфографіки

Шановні споживачі! «Рівнеоблводоканал» інформує про власні тарифи ще більш доступно та зрозуміло. Відтепер кожен абонент, незалежно від того розуміється він на формуванні тарифів чи ні, може побачити і зрозуміти, чому водопостачання та водовідведення коштує саме стільки. Для цього структуру вартості послуг оформили у легкі для візуального сприйняття інфографіки.

 

— Якщо бути до кінця відвертим, то структура наших тарифів, починаючи з 2014 року, постійно оприлюднювалася на сайті підприємства, — говорить директор «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш. – Крім того, перед затвердженням нових тарифів вони обов’язково проходять громадські обговорення. Тому і досі були прозорими. Однак одне діло – це таблиці з сухими цифрами, в яких далеко не всі можуть розібратися, а зовсім інше – доступні для візуального сприйняття інфографіки. 

 

 

 

   

На інфографіках чітко видно, що трьома основними складовими тарифу «Рівнеоблводоканалу» є вартість електроенергії, заробітна плата працівників разом із податками та вартість очистки стоків на «Рівнеазоті». Тож в окремих порівняльних таблицях спеціалісти підприємства, починаючи з 2014 року і по сьогодні, відобразили, як зростала вартість електроенергії та очистки стоків.

— Вода просто так з нікуди не береться. Аби її видобути, підготувати до споживання та транспортувати в оселі, потрібно затратити чимало ресурсів, — продовжує пан Карауш. — Більшість із них дорожчають швидше, ніж змінюється наш тариф, оскільки «Рівнеоблводоканал» є ліцензіатом і перед тим, як збільшити вартість послуг, маємо пройти певну процедуру затвердження в НКРЕКП.  Але вода не є соціальною послугою і за неї теж треба платити. 

Попри те, що вода не є соціальною послугою, як зазначив пан Карауш, тариф на водопостачання та водовідведення цілком можна назвати таким. По-перше, він чи не найнижчий серед решти комунальних послуг, а по-друге, він ніколи не був прибутковим і покривав лише частину основних видатків. Рівно настільки, щоб підприємство могло забезпечити своїх споживачів безперебійним водопостачанням.   
 
 
 Структура тарифу на водопостачання на 2021 
Надiслати

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: