Степана Бандери, 2 33028 Рiвне
РОВКП ВКГ Рівнеоблводоканал +380362400200 +380362266655 +380362267444 +380362643130 +380362643131 +380985419703 +380734872177 info@vodarivne.com
Рівненське обласне виробниче<br>комунальне підприємство<br>водопровідно-каналізаційного господарства
Рівненське обласне виробниче
комунальне підприємство
водопровідно-каналізаційного господарства
“Рівнеоблводоканал”
Сторінка споживача

Порядок призначення субсидій

Порядок призначення субсидій

З 1 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій. Якщо раніше субсидію перепризначали один раз на рік у травні, то тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні.


Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня № 1022» затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій.


Протягом опалювального періоду 2017- 2018 років житловою субсидією у м. Рівне користувалось близько 54 тис. домогосподарств. Термін попередньо призначеної субсидії закінчився 30 квітня 2018 року. Для більшості домогосподарств призначення житлової субсидії на новий сезон буде проведено управлінням праці та соціального захисту населення самостійно без звернення громадян, проте для окремих категорій громадян передбачено призначення субсидії лише на підставі поданих нових заяви і декларації.

 

Яким категоріям громадян необхідно подати нові заяви і декларації для призначення житлової субсидії з травня 2018 року?

З 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації тим домогосподарствам, якщо у їх складі є:
1) особи, які досягли 18-річного віку станом на 01.07.2017;
2) внутрішньо переміщені особи;
3) особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
4) особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
5) особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

 

Особливу увагу хочеться звернути на необхідності подання нових заяв та декларацій тим особам, які отримували субсидію, а у складі їх сімей є особи, які зареєстровані за іншою адресою. Цим громадянам в декларації слід зазначити відомості про члена сім’ї, який зареєстрований за іншою адресою, оскільки з 01.05.2018 для визначення права на субсидію враховуються члени сім’ї особи із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання та при обчисленні розміру субсидії - їх доходи.

 

На який термін призначається субсидія?

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, як і раніше, призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний сезон: неопалювальний з 1 травня по 30 вересня або опалювальний з 1 жовтня по 30 квітня. Таким чином, призначення здійснюється двічі на рік.
Для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

 

Як обраховуються доходи для призначення субсидії, чи є зміни?
Під час призначення субсидії на неопалювальний сезон будуть враховуватись доходи громадян за ІІІ – ІV квартали 2017 року, а для громадян, які отримують пенсію – розмір пенсії за квітень. Інформація про доходи буде враховуватись відповідно до даних, наданих ДФС, органами Пенсійного фонду України.
Важливим і новим є те, що при обчисленні доходів при розрахунку субсидії враховуються доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли член сім’ї зареєстрований за іншою адресою. Тобто, якщо чоловік чи дружина із складу домогосподарства зареєстровані за іншою адресою, їхнє майно (транспортні засоби) та доходи також враховуються при призначенні субсидії.

 

А для підприємців як будуть враховуватись доходи?
Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений в таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:
однієї мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку першої групи;
двох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку другої групи;
трьох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку третьої групи.
Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.

 

Чи існують випадки при яких субсидія не призначається?
Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:
1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);
2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).
При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.
3) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на 01.07.2017 та за період ІІІ –ІV кварталів 2017 року (період за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії):
- за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або
- вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або
- вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
4) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги на суму, яка перевищує 50 тис. гривень;
5) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії, що становить  340 грн.;
6) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, обов’язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон, що становить  340 грн..

 

 

Чи існують якісь винятки при врахуванні доходів?
Житлові субсидії призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду:
- навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;
- отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;

 

Чи є вихід з ситуації для призначення субсидії у громадян, в яких наявні борги?

Субсидія може бути призначена з початку неопалювального сезону за умовами документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців із  початку такого сезону, в іншому випадку – з місяця, наступного за тим, в якому документально підтверджено сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі)

 

Чи можуть бути якісь виключення для призначення субсидій?

Субсидія може бути призначена за рішенням комісії якщо у працездатної особи відсутній дохід або дохід менший мінімальної заробітної плати та/або вони не сплатили єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі. Але таке рішення може бути прийнято щодо осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком (довідкою) лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Таке рішення не може бути прийнято щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб.

 

А якщо особа, яка отримувала субсидію є пільговиком?

Згідно з нормами нового  Положення у громадян збереглося право вибору щодо отримання субсидії чи користування пільгами. Однак, перехід з субсидії на пільги здійснюється у відповідності з поданою заявою про припинення субсидії та повернення до пільг. Хочеться акцентувати увагу, що право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг учасникам війни, дітям війни та багатодітним сім’ям визначається у відповідності до їх середньомісячного сукупного доходу за попередні шість місяців.  Тобто, право користуватися пільгами будуть мати вищеперелічені пільговики, середньомісячний дохід яких не перевищує 2470,00 гривень на одну особу.

За інформацією Рівненського міського управління праці та соціального захисту

Консультації, роз’яснення та прийом документів щодо призначення житлової субсидії, видача дублікатів повідомлень на опалювальний період мешканцям будинків, які знаходяться на балансі ЖКП, ОСББ, здійснюються за територіальним принципом по місцю реєстрації громадян у філіях Управління праці та соціального захисту населення, які знаходяться за адресами:


вул. Вербова 20 (у приміщенні ЖКП «Західне»)
  
40-80-03
вул. Відінська 40а (у приміщенні ЖКП «Галицьке»)
43-45-70
вул. Вербова 20 (у приміщенні ЖКП «Сонячне»)
40-82-07
вул. Будівельників 1  (у приміщенні ЖКП «Перспективне»)
40-80-02
вул. 16 Липня 49/51 (для будинків, які територіально відносяться до ЖКП «Покровське»)

 

 

 

Надiслати

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: