Степана Бандери, 2 33028 Рiвне
РОВКП ВКГ Рівнеоблводоканал +380362400200 +380362266655 +380362267444 0 800-219-218 0 800-219-218 +380985419703 +380734872177 info@vodarivne.com
Рівненське обласне виробниче<br>комунальне підприємство<br>водопровідно-каналізаційного господарства
Рівненське обласне виробниче
комунальне підприємство
водопровідно-каналізаційного господарства
“Рівнеоблводоканал”
Про підприємство

Економ воду сьогодні, щоб завтра платити менше



1 Грудня 2014 року

   Мабуть, одним з найактуальніших питань, яке  ставить перед собою  споживач комунальних послуг ,– як зменшити платіж за воду? Тому  сьогодні ми розглянемо основні правила, які допоможуть заощаджувати Ваші кошти.  

      

   Перше і саме головне правило: крани не повинні капати. Усуньте протікання води в кранах і водонаповнювальних бачках,замінивши  прокладку в змішувачі.  Якщо  ви збираєтеся  замінити старий кран, то  краще вибрати  із поворотним виливом та з однією ручкою або з термостатом. Вони економлять до 3 літрів (!) при кожному змішуванні гарячої і холодної води, які витрачаються даремно. Той же результат забезпечує термостат. Пристрій підтримує задану температуру і напір води. І поки не досягнеться  задана температура, з крана вона не піде.

  По-друге: ефективним способом зменшення витрат води на гігієнічні потреби є  обладнання кранів і душових сіток водозберігаючими насадками (аераторами). Принцип їх роботи полягає у змішуванні потоку води з повітрям. Об`єм струменя збільшується так, що ви не помітите будь-якої втрати комфорту від  зменшення витрат води. Економія води становить до 30 – 40 %. На картинці нижче ви можете бачити, як виглядає потік води із звичайного аератора і водозберігаючого при однаковій швидкості потоку води - 6 літрів на хвилину.

 

Факт:

Якщо з крана крапає з частотою 1 крапля / сек., то протягом доби змарнується до 30 л, за місяць – 900 л, а за рік – до 11000 л води! Якщо ви миєтесь у ванні, то витрачаєте 10 – 150 л води, а при користуванні душем – 8 – 9 л за хвилину. Отож, перевага за душем.

 

   По-третє: бачок для унітаза витрачає також багато води. Якщо він із подвійним зливом - відмінно. Але якщо двох кнопок немає, можна звернутися до майстра, який налаштує зливний механізм або відрегулює поплавок, щоб витрачати менше води. Є й народний метод: помістити в бачок вантаж - пляшку з піском або водою. Обсяг споживання води скоротиться на обсяг пляшки при кожному зливі.

   Дивно, але факт: дві третини води можна заощадити, не витративши на технічні удосконалення водопроводу ні копійки! Для цього потрібно всього лише закривати кран під час чищення зубів, нанесенні шампуня на волосся. Посуд краще мити не в проточній воді, а намилювати і змивати. У Європі це звичайна практика. «Ви витратите наполовину, а то і на 70% менше води», - обіцяють сантехніки. Також не варто «ганяти» даремно посудомийну і пральну машини, якщо у вас не накопичилася необхідна маса завантаження.

 Тож, вирішувати вам!

Спробуйте використати ці поради і поділіться своїми новими показниками на нашій сторінці у соціальній мережі «Фейсбук » 

Надiслати

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: