У с. Франівка введено в експлуатацію фільтрувальну установку знезалізнення питної води
5 Січня 2011 року
Підземна вода нашого регіону, зазвичай характеризується підвищеним вмістом іонів заліза (комплексних сполук дво-або тривалентного заліза), концентрацією сірководню.
Вміст заліза в підземних водах може сягати концентрації 5 мг/дм. куб.
З метою забезпечення очистки підземних вод та виходячи з принципів раціонального використання коштів, доцільним є суміщення водоочисних фільтрів та інших споруд, комплекси яких забезпечували б очистку води для задоволення питних потреб споживачів.
За таких умов, досить ефективним заходом є влаштування установки баштового типу з фільтром, завантаженим фільтрувальною засипкою із пінополістиролу.
Така фільтрувальна установка має ряд експлуатаційних переваг, зокрема, легкість виконання робіт із заміни засипки та її регенерації, відпадає необхідність влаштування додаткових промивних насосів чи промивних ємностей.
Використовуючи власний досвід, у грудні 2010 року, працівниками РОВКП ВКГ “Рівнеоблводоканал” із залученням спеціалізованої субпідрядної організації виконано комплекс будівельно-монтажних робіт з влаштування фільтрувальної установки з пінополістирольним фільтром у водопровідній башті, що знаходиться на території Симонівської сільської ради у с. Франівка по вул. Тополевій.
20 грудня 2010 року завершено роботи з будівництва павільйону водопровідної насосної станції на артезіанській свердловині, проведено реконструкцію системи енергопостачання свердловини та введено в експлуатацію фільтрувальну установку знезалізнення питної води з пінополістерольним фільтром.
Процес очищенняздійснюється наступним чином:
вода від водозабірної свердловини подається по трубопроводу на аератор, де насичується киснем в результаті чого утворюються гідрооксиди заліза, а також відбувається видалення із води розчинених газів. В конструкції аератора передбачена можливість регулювання витрат повітря для забезпечення процесу знезалізнення і видалення сірководню. Після аерації вода надходить у повітревідділювач. Потім вона профільтровується через пінополістирольну засипку, де затримуються гідрооксиди заліза. Пінополістирольна засипка утримується у притопленому стані за допомогою утримуючої решітки.
Таким чином, є достатньо підстав вважати, що впровадження фільтрувальної установки з фільтром із пінополістирольною засипкою, а також реконструкція існуючої водонапірної башти є досить прогресивною технологією, яка дозволяє за порівняно невеликих грошових вкладань, а в подальшому і за незначних експлуатаційних витрат, отримати воду гарної якості та оптимізувати процес її очистки.
Примітка: водою, що проходить очистку у башті, забезпечується ½ споживачів с. Франівка, зокрема вулиці: Садова, Хабарська, Першотравнева, Комарова, Жовтнева, Бригадна.