В'єтнамські фахівці зацікавилися досвідом виготовлення альтернативного палива на «Рівнеоблводоканалі»
6 Грудня 2017 року
4-5 грудня Рівненщину відвідала делегація із В'єтнаму для обміну досвідом у сфері енергоефективності. Гостей зацікавив процес виготовлення альтернативного палива, зокрема виробництва із торфу твердого палива, а також композиційне паливо, яке виготовляють у «Рівнеоблводоканалі», як альтернативу дорогому газу.
У рамках візиту Рівненщину відвідали представники GFS Group та GFS Technology Institute. Зокрема, віце-Президент Ради GFS Group, директор технічного Інституту GFS Нгуєн Хуу Дієп, заступник генерального директора Буі Ксюан Хой, заступник голови GFS Group з технічних питань Тонг Ван Куонг, а також к.т.н. Дмитро Корінчук, старший науковий співробітник Інстититу теплофізики Національної Академії наук України.
Гості відвідали ТОВ «Сарниторф», ДП «Смизький торфобрикетний завод» та РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал».
Заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності Рівненської облдержадміністрації Валерій Гуз наголосив, що делегація завітала саме у «Рівнеоблводоканал», адже на цьому підприємстві питанню енергоефективності приділяють чимало уваги і постійно запроваджують альтернативні рішення.
— «Рівнеоблводоканал» — єдине підприємство в Україні, яке запровадило виробництво композиційного палива. Тому нам важливо розповісти про цей досвід закордонним гостям, які здолали понад 10 тисяч кілометрів, щоб побачити, які є види альтернативного палива і як його можна ефективно використовувати, — наголосив Валерій Гуз.
На підприємстві «Рівнеоблводоканал» делегація із В’єтнаму відвідала Квасилівські очисні споруди служби водопровідно-каналізаційного господарства Рівненського району. Закордонні гості змогли побачити композиційне паливо, яке почали цьогоріч виготовляти на підприємстві.
В.о. головного інженера РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» Віктор Єфімов пояснив, що завдяки впровадженню інноваційних рішень, які приймає керівництво підприємства, виробничі приміщення «Рівнеоблводоканалу» ефективно опалюються.
— В основі композиційного палива — механічна суміш горючих речовин: 60% зневоднених осадів стічних вод очисних споруд каналізації та 40% деревинної тріски, яку на підприємстві отримують у результаті очищення зон санітарної охорони об’єктів водопостачання та водовідведення, — наголосив Віктор Єфімов. — Щоб отримувати деревинну тріску для виробництва палива, на підприємстві придбали деревоподрібнювальну машину дискового типу PL-160. Машина мобільна, вона працює на базі трактора МТЗ-80 і призначена для подрібнення відходів деревини та деревообробки діаметром до 160 мм.
К.т.н., провідний науковий співробітник Інстититу теплофізики Національної Академії наук України Дмитро Корінчук наголосив, що виготовлення композиційного палива – питання надважливе:
— Ми вже понад 15 років розробляємо різні енергоресурсозберігаючі технології, які дозволяють українським підприємствам стати енергонезалежними від дорогого газу.Зразки компонентів композиційного палива, які надавав «Рівнеоблводоканал», досліджували у нас в Інституті і ми отримали досить хороші результати.
Гості із В’єтнаму мали змогу побачити, як використовують композиційне паливо у котлах. За їх словами, результат перевищив очікування.
— Ми вражені технологіями, які впроваджують на вашому підприємстві, — зауважив віце-Президент Ради GFS Group, директор технічного Інституту GFS Нгуєн Хуу Дієп. — Переконаний, що такий обмін досвідом сприятиме якісному вирішенню питань у сфері енергоефективності в нашій країні.